www.ecosvit.net
впровадження систем на альтернативних джерелах енергії
телефони для довідок:
(098) 036-25-35
Енерговитрати можна зменшити на 30% за рахунок правильно висаджених дерев - 05.10.2018 09:06

Дерева не тільки прикрашають ваше житло, очищують повітря і запобігають ерозії ґрунтів, але і захищають ваш будинок від холодних зимових вітрів і літньої спеки.
Завдяки чому енергетичні затрати можна скоротити на 30%. 
Про те, як правильно розташувати дерева навколо вашої оселі читайте далі.
 
Листяні дерева потрібно висаджувати з західного та східного боків дому. Влітку листя буде служити бар'єром на шляху сонячного проміння, що може знизити витрати на кондиціювання будинку до 35%. В зимову пору року голі дерева будуть пропускати сонячне проміння і прогрівати будинок - економія хоч і невелика, але присутня.
 
Кондиціонери, які встановлені зовні будинку помістіть у затінок. Кондиціонер, що працює в затінку споживає на 10% менше електроенергії, ніж той, який працює на сонці. 
Окрім того, буде не зайвим, якщо всі асфальтовані та бетонні доріжки також будуть у затінку.
 
Що стосується вічно-зелених дерев (ялина, ялиця і т.д.), то їх потрібно висаджувати з північного, північно-західного боків будинку (в північній півкулі).
Холодні північні вітри будуть натикатись на них і слабшати. Вічно-зелені породи дерев будуть краще захищати ваш дім від холодних зимових вітрів, якщо ви їх посадите на відстані від будинку, рівній одній чи двом висотам дерев.
За розрахунками жива стіна з вічно-зелених дерев в цьому випадку буде знижувати швидкість холодних вітрів з 60 км/год до 20 км/год. Економія енергії, як обіцяють автори, при виконанні цих рекомендацій складе 30%. 
 

0.018460988998413